پیوندها  

ارائه خدمات مهندسی باید به گونه ای باشد که مردم آن را احساس کنندهمایش یک روزه آشنایی و پیشگیری از تبعات مسئولیتهای مهندسی و صیانت از حقوق مهندسین و مالکین توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گلستان برگزار شد. در این همایش که ویژه ناظرین نظام فنی و دفاتر خدمات و با حضور مدیرکل بنیاد مسکن، معاونین و مدیران این بنیاد، ستان، رییس سازمان نظام مهندسی استان و اعضای هیات مدیره سازمان، برگزار شد، رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان گلستان با بیان اینکه مهمتریم وظیفه سازمان نظام مهندسی ساختمان اجرای مقررات ملی ساختمان است، افزود: در راستای تامین مسکن امن برای همه مردم و با توجه به اینکه استان گلستان از مناطق با ریسک خطر بالای می باشد، باید هرگونه عملیات اجرایی توسط مهندسان ذیصلاح انجام شود. احمد تجری اظهار داشت: ارائه خدمات مهندسی به جامعه باید به گونه ای باشد که مردم اثر آن را احساس کنند. وی خاطر نشان کرد سازمان نظام مهندسی ساختمان گلستان با برگزاری دوره های آموزشی متعدد و نیز انجام برنامه های نظارتی سعی داشته است ضریب کیفیت خدمات توسط مهندسان عضو خود را افزایش دهد. احمد تجری از آمادگی کامل سازمان متبوع خود برای عقد قرارداد همکاری با بنیاد مسکن استان خبر داد و بیان داشت: مهندسان صنعت ساختمان از پایه های مهم تحقق توسعه در استان هستند و باید از ظرفیت آن ها به خوبی استفاده شود.

در این نشست همچنین مدیرکل بنیاد مسکن استان ابراز داشت: یک‌هزار و 50 روستا در استان گلستان وجود دارد که 968 روستا بالای 20 خانوار هستند و برای آنها طرح هادی تهیه شده و به تصویب رسیده است.

زمانی نژاد افزود: طرح هادی ساماندهی کالبد روستاست و اگر بخواهد کاری در روستا انجام شود مبنا و بستر آن طرح هادی است.

وی تصریح کرد: مسکن روستایی یکی از فعالیت‌های اصلی بنیاد مسکن است و قرار است سالانه 200 هزار مسکن روستایی در کشور به شیوه فنی نوسازی و مقاوم سازی شوند که سهم استان گلستان 6 تا 7 هزار واحد مسکونی است. وی خاطر نشان کرد: در همین راستا 260 مهندس معمار و سازه در 130 دفتر در سطح استان مستقر هستند و متقاضیان به این دفاتر هدایت و نقشه‌ها را انتخاب می‌کنند که 300 ناظر هم کار نظارت را برعهده دارند. در ادامه این نشست آموزشی کامیار میررضوی، مدرس نظام مهندسی ساختمان کشور و پزوهشگر برتر حقوق مهندسی  به ابعاد مختلف تبعات مسوولیتهای مهندسی و همچنین راهکارهای صیانت از حقوق مهندسین و مالکین اشاره . م.ارد نکات لازم در این بحتها را مطرح ساخت. در پایان این همایش با اهداء لوح تقدیر از زحمات تعدادی از مهندسین ناظر بعنوان پیشکسوت تقدیر و همچنین لوح یادبودی به خانواده مرحوم مهندس بهلکه، از ناظرین فنی شهرستان آزادشهر و رامیان که به تازگی درگذشته اند اهدا گردید.نظرات ثبت شدهتابلوی اعلانات  

شبکه های اجتماعی  

آرشیو  

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گلستان می باشد .
طراحی ، اجرا و پشتیبانی گروه سیمرغ