پیوندها  

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان گلستان در نشست رسانه ای:رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان گلستان در نشست رسانه ای:

بر اساس قوانین و مستندات، اجرای قانون سازندگان مسکن و ساختمان الزامی است.

نشست خبری رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان گلستان با اصحاب رسانه برگزار شد. به گزارش روابط عمومی سازمان در این نشست که با هدف تکریم خبرنگاران و ارائه گزارش عملکرد سازمان انجام گردید، احمد تجری رییس این سازمان با اشاره به عضویت بیش از 9000 هزار عضو در نظام مهندسی ساختمان گلستان بر آمادگی سازمان متبوع خود و مهندسان آن در کمک به توسعه روز افزون این استان اعلام کرد. وی با اشاره به میانگین عمر مفید ساختمان در کشور بیان داشت:

ساختمان ثروت بین نسلی و سرمایه ملی است و حجم گردش مالی صنعت ساختمان در گلستان چندین برابر بودجه عمرانی این استان است. رییس نظام مهندسی ساختمان گلستان افزود:

تخصص گرایی امروزه حرف اول را می زند و اگر عمر مفید ساختمان در کشور ما حدود سی سال است علت را باید در عدم اجرای ساختمان توسط سازنده متخصص جستجو کرد. احمد تجری تاکید کرد

طبق ماده 4 قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان مصوبه مجلس شورای اسلامی،  تمامی  مراحل ساخت و ساز اعم از طراحی، نظارت و اجرا باید توسط افراد واجد شرابط و ذیصلاح انجام گردد. وی  با اشاره به فعالیت های هیات مدیره سازمان  در حوزه های مختلف بیان داشت:

در راستای تحقق یکی از اهداف اصلی این هیات مدیره یعنی مشارکت بیشتر مهندسان در توسعه استان، تفاهم نامه های همکاری با شرکت آب و فاضلاب، توزیع برق استان منعقد کرده ایم و تفاهم نامه با شرکت شهرک های صنعتی نیز در مراحل پایانی است. تجری اظهار کرد:

با اجرای این تفاهم نامه ها علاوه بر افزایش کیفیت خدمات مهندسی به مردم، تخصص مهندسان ما نیز به کمک دستگاه های دولتی خواهد آمد. رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان گلستان با اشاره به تفاهم نامه مسوول ایمنی که بین 5 نهاد استانداری، راه و شهرسازی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، فنی حرفه ای و نظام مهندسی ساختمان گلستان منعقد شده است، بیان داشت:

در راستای کاهش تلفات ساختمانی و افزایش ضریب ایمنی برای مردم و سایر عوامل مشغول در کارگاه ها این تفاهم نامه امضا شده و از مهر ماه اجرایی خواهد شد. وی همچنین از راه اندازی سازمان الکترونیک در نظام مهندسی ساختمان گلستان در جهت تسهل امور مردم، مالکان و مهندسان در فازهای مختلف خبر داد.

احمد تجری در پاسخ به سوال یکی از حاضرین در مورد موضوع سازنده ذیصلاح تاکید کرد:

هرگونه تغییر در قوانین و مصوبات در حوزه مسکن و ساختمان باید در کمیته چهارنفره که معاون محترم امور عمرانی و راه و شهرسازی نیز در آن عضویت دارند، مصوب شود.

وی در پاسخ به سوالی دیگر در مورد نظارت بر عملکرد مهندسان بیان داشت:

برنامه های مهمی در موضوع آموزش مهندسان و تقویت نظارت بر عملکرد کاری مهندسان و مجریان در دست اجراست و به زودی در چهار شهر گرگان، گنبد، علی آباد و کلاله با اجرای برنامه ای مدون و جامع بر نحوه چگونگی ارائه خدمات مهندسی نظارت خواهد شد.

عضو دیگر هیات مدیره سازمان نیز در این نشست خبری با تشکر از زحمات اصحاب رسانه در استان گلستان بیان داشت:

 مردم باید از حقوق قانونی خود در مورد خدمات مهندسی، خرید مسکن و موارد مربوطه دیگر آگاه شوند. ابوالحسن اسلانی افزود:

 رسانه ها نقش مهمی در این آگاهی بخشی دارند و می توانند خدمات مهندسی که توسط سازمان به مردم ارائه می شود را منعکس سازند. وی بیان داشت باید شراییطی فراهم شود تا مردم بتوانند مشاوره های لازم را جهت خرید مسکن دریافت نمایند. این عضو هیات مدیره سازمان افزود:

 در راستای خدمات رسانی مطلوب به مردم و مالکان و مهندسان یکسان سازی روند اداری در دفاتر نمایندگی سازمان انجام خواهد شد.

 وی با اشاره به تلفات ساختمانی در هر سال که میانگین 900 نفر می باشد بر اجرای تفاهم نامه مسوول ایمنی و حضور یک مهندس آموزش دیده برای تضمین ایمنی کارگاه های ساختمانی تاکید کرد.

 ابوالحسن اسلانی همچنین در جواب سوال یکی از خبرنگاران در رابطه با موضوع نما و منظر ساختمان ها با اشاره به اثرات ظاهر نامناسب نمای ساختمان در شهرهای کشور و استان از بررسی موضوع سیما و منظر شهری در کمیته ای به همین نام خبر داد و گفت:  به زودی آیین نامه و ضوابط لازم در بحث سیما و منظر شهری جهت اجرا تصویب خواهد شد.

 نظرات ثبت شدهتابلوی اعلانات  

شبکه های اجتماعی  

آرشیو  

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گلستان می باشد .
طراحی ، اجرا و پشتیبانی گروه سیمرغ