پیوندها  

ضرورت قرارگیری مهندسان صنعت ساختمان در زیر چتر بیمه تامین اجتماعیمعاون حقوقی و امور مجلس سازمان تامین اجتماعی کشور با حضور در سازمان نظام مهندسی ساختمان گلستان با اعضای هیات مدیره این سازمان دیدار و گفتگو کرد. به گزارش روابط عمومی سازمان در این نشست که به منظور بررسی قانون بیمه کارگران ساختمانی و در راستای  بیمه تامین اجتماعی مهندسان صنعت ساختمان برگزار شد، رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان گلستان با اشاره به قانون بیمه کارگران ساختمانی گفت: شغل تعداد زیادی از مهندسان ارائه خدمات مهندسی است ولی نمی توانند از مزایای بیمه  استفاده کنند. احمد تجری افزود: مهندسان هم باید مانند صاحبان مشاغل دیگر از جمله حرفه پزشکی از مزایای بیمه تامین اجتماعی استفاده نمایند. وی اضافه کرد:
در همین قانون فعلی هم می توان تدبیری داشت و با تطبیق فعالیت مهندسان با سایر عوامل دخیل در صنعت ساختمان مهندسان هم مانند کارگران ساختمان  مشمول این قانون شوند. تجری بیان داشت: طی نامه ای که تقدیم می گردد از سازمان تامین اجتماعی خواسته ایم برای بیمه تامین اجتماعی مهندسان فعال در صنعت ساختمان مانند کارگران ساختمانی تمهیدات و یارانه لازم در نظر گرفته و مشمول قانون فعلی شود. در این نشست معاون حقوقی و امور مجلس سازمان تامین اجتماعی کشور اظهار داشت:
 قانون بیمه کارگران ساختمانی طی سال های اخیر  چند بار تغییر کرده است و در حال حاضر 7 درصد حق بیمه را کارگر پرداخت می کند و بیست درصد دیگر از محل عوارض شهرداری تامین می شود. تاج الدین افزود: البته در حال حاضر به دلیل رکود صنعت ساختمان منابع مالی لازم تامین نمی شود و سازمان از محل های دیگر تعهدات خود را تامین می کند.
 وی در ادامه بیان کرد: ما از افزایش تعداد بیمه شدگان تامین اجتماعی استقبال می کنیم ولی باید بار مالی مورد نیاز آن در قانون مشخص و تامین گردد. تاج الدین خاطر نشان کرد
 قانون فعلی مخصوص کارگران ساختمان است و شامل عوامل دخیل دیگر در ساخت و ساز نمی شود و برای در نظر گرفته شدن مهندسان باید قانون در مجلس اصلاح شود. معاون حقوقی و امور مجلس تامین اجتماعی تاکید کرد با مطرح شدن مشکل در کمسیون عمران و با اصلاح قانون فعلی و نیز لحاظ شدن منابع مالی لازم در قانون، مهندسان صنعت ساختمان هم می توانند زیر چتر بیمه تامین اجتماعی قرار گیرند که آغاز این کار باید توسط سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور صورت و ازطریق پیشنهاد به کمسیون عمران صورت گیرد.
برای مشاهده متن مکاتبه رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان گلستان با معاونت حقوقی و امور مجلس سازمان تامین اجتماعی  اینجا کلیک نمایید.نظرات ثبت شدهتابلوی اعلانات  

شبکه های اجتماعی  

آرشیو  

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گلستان می باشد .
طراحی ، اجرا و پشتیبانی گروه سیمرغ