پیوندها  

بررسی مراحل عقد قرارداد و فرم های قراردادها در راستای یکپارچه سازی فعالیت های دفاتردر جلسه کمسیون روسای دفاتر نمایندگی سازمان نظام مهندسی ساختمان گلستان بررسی شد

 بررسی مراحل عقد قرارداد و فرم های قراردادها در راستای یکپارچه سازی فعالیت های دفاتر

دومین نشست کمسیون روسای دفاتر نمایندگی سازمان نظام مهندسی ساختمان گلستان در سال 96 برگزار شد. به گزارش واحد روابط عمومی سازمان در این نشست که با حضور اعضای هیات مدیره ، روسای دفاتر و تعدادی از مسئولان واحدهای سازمان برگزار شد،  رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان گلستان بیان داشت مباحثی که در جلسات کمسیون روسای دفاتر نمایندگی مطرح می شود باید دارای خروجی مشخص باشد. احمد تجری تاکید کرد: برای هر مصوبه باید محدودیت زمانی لحاظ شود تا فرآیند بررسی و اجرا طولانی نشود. وی در ادامه افزود: مسایل و مشکلات در دفاتر نمایندگی و سازمان باید در فرصت کافی در همین کمسیون مورد بررسی قرار گرفته و جمع بندی شود. رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان گلستان همچنین اضافه کرد تشکیل کارگروه متشکل از روسای دفاتر خوب است ولی باید طی یک برنامه زمانبندی مشخص، مسایل مورد بررسی قرار گرفته و در نهایت در کمسیون مطرح شود. تجری اضافه کرد، روسای دفاتر و هیات رییسه ها باید با آشنایی کامل با وظایف خود و با هماهنگی کامل با سازمان به انجام امور بپردازند و سعی کنند در بخش های مختلف کاری از نظارت گرفته تا موارد دیگر بصورت میدانی و محسوس حضور فعال داشته باشند.

وی در قسمتی دیگر از سخنان خود با اشاره به دقت کافی در بحث بیمه مسوولیت از روسای دفاتر نمایندگی خواست تا در صدور به موقع این بیمه دقت کافی صورت پذیرد.

نایب رییس اول سازمان نیز در این نشست با تاکید بر ایجاد وحدت رویه در انجام امور جاری سازمان، بیان داشت نشست کمیسیون روسای دفاتر نمایندگی در جهت حل مشکلاتی است که در روند انجام وظایف دفاتر نمایندگی وجود داشته و شرایط کاری را سخت کرده است. حلیمه جرجانی اضافه کرد امیدواریم با برنامه ریزی معضلات موجود به صورت تفکیک شده و مجزا بررسی و راه حل های آن اجرایی گردد.

در ادامه جلسه عضو هیات مدیره سازمان به فعالیت های هیات رییسه جدید دفاتر نمایندگی اشاره کرد و از برگزاری جلسات با مدیران شهرستان، شهرداران و اعضای شوراها تقدیر کرد. ابوالحسن اسلانی بیان داشت نشست ها با مالکان و کارفرمایان نیز در راستای بررسی مشکلات و موانع و نیز آشناسازی آنها با ظرفیت های تخصصی مهندسان انجام شود. وی اضافه کرد: رایزنی با شهرداری ها برای انجام کارها و خدمات جدید بسیار مهم است مانند موضوع نظارت مهندسان بر تخریب که در گنبد با توافقی که با شهرداری آن شهر حاصل شد.

این نشست با بیان مشکلات حوزه ها در زمینه های مختلف از سوی روسای دفاتر نمایندگی ادامه یافت و در مورد مسایلی از قبیل یکپارچگی فعالیت ها در اجرای مقررات ملی، قراردادها، مسائل مالی و اداری، امور تخصصی رشته های مختلف و ...مطالبی مطرح گردید.

دبیر کمیته مقررات ملی ساختمان سازمان در این جلسه با بیان مرور وظایف و اختیارات روسای سازمان و تفویض اختیار وظایف سازمان به دفاتر نمایندگی بر هماهنگی هر چه بیشتر دفاتر با سازمان در امور مختلف مانند امضای تفاهم نامه ها، مکاتبات با دستگاه های قضایی تاکید کرد. مسعود رضوی اظهار داشت مسئولان دفاتر مکلف هستند بعد ازامضای قرارداد آن را به سازمان اعلام نمایند. وی همچنین بیان داشت دفاتر نمایندگی روال عقد قرارداد رارعایت نمایند و چرخه کاملا رعایت شود و تمامی امضا های لازم گرفته شود. در ادامه این جلسه مراحل عقد قرارداد خدمات مهندسی در دفاتر نمایندگی و نیز فرمت قرارداد با جزییات بررسی و نظرات و سوالات مطرح گردید و پاسخ های لازم داده شد.

مسئول واحد نظارت عالیه سازمان نیز در این جلسه با بیان نکات مهم در این موضوع بیان داشت رابطین واحد نظارت و دفاتر نمایندگی معرفی شوند تا ارتباط لازم برقرار گردد. رضا حیدری راد افزود: در یک پکیج مشخص جهت وحدت رویه فرم های نظارت در بخش های ایمنی، تاسیسات، مجریان و ارزیابی ساختمان های فاقد پروانه آماده شده است.

سیده زهرا میربابایی مسوول واحد انفورماتیک سازمان نیز در این جلسه تاکید کرد: ارتباط بین شبکه داخلی سازمان و دفاتر نمایندگی از طریق بستر اینترنت صورت می گیرد بنابراین روسای دفاتر باید در راستای حفظ امنیت شبکه و صرفه جویی و نیز عدم دوباره کاری ها علاوه بر چک کردن اتصال اینترنت بعد از پایان حجم برای انجام امور فنی لازم با واحد انفورماتیک ارتباط داشته باشند.

 

 

 نظرات ثبت شدهتابلوی اعلانات  

شبکه های اجتماعی  

آرشیو  

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گلستان می باشد .
طراحی ، اجرا و پشتیبانی گروه سیمرغ