پیوندها  

مدیر کل سابق راه و شهرسازی استان گلستان در مصاحبه با روابط عمومی سازمان:مدیر کل سابق راه و شهرسازی استان گلستان در مصاحبه با روابط عمومی سازمان:

امضای چند تفاهم نامه مهم طی 5 ماه کار بسیار ارزشمند است و باید در اجرای آن ها قدم برداشت

محمد ابراهیم مبارک قدم مدیرکل سابق راه و شهرسازی استان گلستان طی حکمی از سوی وزیر راه و شهرسازی به سمت مدیرکل راه و شهرسازی استان آذربایجان غربی منصوب شد. در آخرین روز های حضور وی در استان و در حاشیه مراسم تقدیر از زحمات ایشان در سازمان نظام مهندسی ساختمان گلستان در مصاحبه ای کوتاه به سوالات مطروحه پاسخ داد.

از نظر شما مهمترین ویژگی ها و نقطه قوت نظام مهندسی ساختمان گلستان در دوره جدید و تصدی شما در اداره کل راه و شهرسازی شامل چه مواردی است؟

  • نظام مهندسی ساختمان گلستان نکات حائز اهمیت زیاد داشت اما به نظر من مهمترین آن برقراری ارتباط مناسب با دستگاه های اجرایی و عوامل دست اندرکار در صنعت ساختمان بود شامل اشخاص حقیقی و حقوقی که این موضوع دستاوردهای خوبی را به ارمغان داشت. همچنین پایبندی بر ضوابط و مقررات از دیگر عواملی بود که جایگاه این سازمان را ارتقا بخشید. توجه مدیران سازمان به بخش آموزش نیز بسیار خوب بود.

بهترین اقدامات صورت گرفته ناشی از همکاری های مشترک راه و شهرسازی و نظام مهندسی ساختمان استان را در چه مواردی خلاصه می کنید؟

ما طی 5 ماه اخیر تفاهم نامه های مهمی را به امضا رساندیم و این نشانگر پتانسیل خوب و پر توان در مدیریت نظام مهندسی ساختمان و البته سایر نهادها می باشد. این تفاهم نامه های کارشناسی شده باعث کیفیت طراحی و نظارت پروژه های ساختمانی مسکن شهری و نیز استفاده مطلوب تر از تخصص و ظرفیت مهندسان خواهد شد. تفاهم نامه سه جانبه برق، تفاهم نامه آبفا از جمله آن ها است که مورد توجه هم قرار گرفت. کارشناسان و مدیران ما در تمامی نهادهای ذیربط این تفاهم نامه ها زحمات بسیاری کشیدند که البته باید اجرایی هم شود.

این اقدامات در سطح وزارتخانه هم انعکاس و بازخورد داشت؟

بله. وزارتخانه در جریان اقدامات مهمی که در گلستان صورت گرفته است می باشد. تفاهم نامه مسوول ایمنی

پروژه ها که بین 5 دستگاه اجرایی منعقد شد از سوی معاونت مسکن و ساختمان وزارت مورد تایید و استقبال قرار گرفت و این تفاهم نامه در سراسر کشور الگو خواهد شد. در مورد این تفاهم نامه مهم باید بگویم که نحوه کنترل و بازرسی و نظارت ایمنی پروژه ها که متولی خاصی نداشت، صاحب یک ناظر مشخص می شود. در دفتر مقررات ملی ساختمان هم این تفاهم نامه مورد استقبال قرار گرفت. تاکید دارم که بگویم همه این کارهای خوب ناشی از مدیریت مناسب و کارهای کارشناسی و پیگیری های مستمر نهادها به خصوص نظام مهندسی ساختمان گلستان و راه و شهرسازی است.

 

موضوع تعرفه خدمات مهندسی همیشه محل سوال و پرسش است و مهمترین سوال هم این است که چرا تعرفه ها همسان و همتراز با شاخص های دیگر افزایش نمی یابد؟

یکی از همکاری های خوب راه و شهرسازی و نظام مهندسی ساختمان در یک سال اخیر موضوع سازمان مند کردن تعرفه ها بود. تا قبل از این تعرفه ها پایین تر از سطح استان های دیگر مورد تصویب قرار می گرفت. تعاملاتی که نظام مهندسی ساختمان و راه و شهرسازی با شهرداری گرگان داشتند و حمایت معاونت هماهنگی امور عمرانی باعث شد که در حال حاضر یک ساختار مناسب برای قیمت گذاری وجود داشته باشد که طبق آن عمل می شود. در سال جاری هم جلسات خوبی با رییس سازمان، شهردار و معاون عمرانی داشتیم که امیدوارم منتج به خروجی خوبی شود.

به عنوان آخرین سوال پیشنهاد و نظر شما در مورد بهبود عملکرد و ارتقا نظام مهندسی بیان بفرمایید.

اجرایی شدن تفاهم نامه ها باید حتما در اولویت قرار گیرد. این موضوع مزیت های خوبی خواهد داشت و ماندگار خواهد شد. همچنین گسترش خدمات مهندسی جهت استفاده از ظرفیت های موجود و اشتغالزایی برای مهندسان بهتر است در برنامه های سازمان قرار گیرد. با درایتی که از رییس سازمان و هیات مدیره محترم سراغ دارم می دانم که نظام مهندسی ساختمان گلستان می تواند با اجرایی کردن برنامه های خود و نیز برنامه ریزی در جهت حل مشکلات، قدم مثبت بردارد و اعتلای مهندسی صنعت ساختمان در استان را رقم زند.نظرات ثبت شدهتابلوی اعلانات  

شبکه های اجتماعی  

آرشیو  

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گلستان می باشد .
طراحی ، اجرا و پشتیبانی گروه سیمرغ