پیوندها  

عملکرد واحد نظارت سازمان نظام مهندسی ساختمان گلستان از نگاه مسئول واحد نظارت و بازرسی استانعملکرد واحد نظارت سازمان نظام مهندسی ساختمان گلستان از نگاه مسئول واحد نظارت وبازرسی  استان

مهندس رضا حیدری راد  مسئول واحد نظارت بازرسی سازمان نظام مهندسی ساختمان گلستان در مصاحبه با روابط عمومی عملکرد این واحد ، نحوه انجام کار و مسایل موجود در بحث نظارت را تشریح کرد.

برنامه های واحد نظارت برای هر ساختمان در چند مرحله انجام می شود؟

باتوجه به برنامه ریزی انجام شده برای سال 1396حدود 40% ساختمانها در 5 مرحله اساسی مورد بازدیدوارزیابی توسط واحد های کنترل مضاعف دفاتر نمایندگی قرار می گیرند.

الف)خاکبرداری و فونداسیون ب) سازهج) سفت کاری د) نازک کاری ه ) پایان کار و صدور شناسنامه

که هر یک از مراحل فوق نیزممکن است در چند نوبت بنا به ضرورت انجام گردد

ساختمان هایی که بازدید می شود چگونه انتخاب می شود؟

ساختمانها بر اساس اولویت های طبقه بندی شده مانند: داشتن زیر زمین یا گروه ساختمانی (ب) و بالاتر که در اولویت اول می باشند و بر اساس رندوم انتخاب می شوند.

درسال 95 چند ساختمان بازدید شد؟ بازخورد بازدیدها چه بود؟

حدودأ 20 درصد ساختمانها در سال 1395مورد ارزیابی کیفی قرار گرفتند و در تمامی موارد سعی بر ارتقاء کیفیت ساخت و کمک به ناظرین و تشویق مجریان به حضور در پروژه ها بوده است.

بیشتر مشکلات ساختمان ها حول چه مواردی است؟

1- عدم اجرای ستونهای طبقه بام جهت احداث انباری 2- عدم استفاده کارگران از وسایل و لوازم ایمنی فردی3- عدم اجرای مبحث 12مقررات ملی ساختمان در خصوص رعایت ایمنی محوطه کارگاه و حفاظ اطراف باز شوها و سرپوش حفاظتی اطراف کارگاه4 - عدم اجرای همزمان پی ساختمان با پی آسانسور 5- استفاده از مصالح نا مرغوب در نمای اصلی (مانندسرامیک) 6- عدم اجرای سیم ارت 7- عدم اجرای بست در لوله های تاسیساتی8-عدم حضور تمام وقت مجریان در زمان بازدید ها که غالبا بعلت فراهم نبودن امکانات کافی توسط مالکین جهت استقرار آنها در پروژه ها می باشد (نبودکانکس یا اتاق نگهبانی )8- عدم وجود نقشه های مصوب در کارگاه9- در برخی موارد نیز عدم نصب تابلو مشخصات ساختمان بوده است.

همکاری نهادهای دیگر مانند شهرداری، شهرسازی وارکان سازمان درقبال گزارشات شما چگونه است؟

با توجه به همکاری تمامی دستگاه های اجرایی در استان و خصوصا شهردار گرگان و شهرداران محترم مناطق 3 گانه گرگان و بازدیدهای نظارت عالیه که بصورت 4 جانبه توسط کارشناسان : اداره کل راه و شهر سازی-شهرداری گرگان -استانداری و سازمان نظام مهندسی انجام می شود تعاملات این دستگاهها نیز بصورت مطلوب بوده و اقدامات خوبی در خصوص بازدیدهای فنی و تخصصی از ساختمانها صورت گرفته است و تمامی دستگاهها به وظایف خویش در چارچوب قانون عمل می نمایند.

جهت دریافت فایل گزارش عملکرد کلیک نمایید.نظرات ثبت شدهتابلوی اعلانات  

شبکه های اجتماعی  

آرشیو  

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گلستان می باشد .
طراحی ، اجرا و پشتیبانی گروه سیمرغ